Facebook, Twitter ve YouTube’a erişim engellendi

Ana SayfainternetFacebook, Twitter ve YouTube’a erişim engellendi

Twitter’a, Facebook’a ve YouTube’a erişim engellendi. Geçtiğimiz Yerel Seçimler öncesinde kapanan Twitter ve YouTube’dan sonra, yaklaşan seçimler öncesi önemli sosyal ağlar kapatıldı.

Facebook, Twitter ve YouTube’a erişim engellendi

Ve şu anda Türkiye’den popüler sosyal ağa erişmeye çalışanlar mahkeme kararını görmeye başladı. Erişim engellemesinin kademeli olarak devam ettiğini belirtelim.

Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent’in yaptığı açıklamaya göre Cumhuriyet Savcılığı’ndan erişim engelleme yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini açıkladı. Erişim engellemesinin savcının rehin alınma karelerinin yayınlanması üzerine çıktığının da konuşulanlar arasında olduğunu belirtelim.

Güncelleme: Aldığımız duyuma göre Facebook ilgili içerikleri kaldırdığı için erişim engellemesi kaldırıldı.

Twitter’a ve YouTube’a erişim engellemesiyle ile Twitter’dan açıklama geldi.

Konuyla ilgili Tweet atarak bilgilendirme yapan Twitter;

“Hizmetimizin #Türkiye’de kesintiye uğradığı bilgilerini aldık. Kullanıcılarımıza en kısa sürede erişimi tekrar sağlamak için çalışıyoruz.”

açıklamasında bulundu. Yeni bilgiler elimize ulaştıkça yazıyı güncelleyeceğiz.

Güncelleme 2:

Twitter, Facebook ve YouTube’a uygulanan erişim engeli, Facebook’un ardından Twitter’ın ilgili içerikleri kaldırmasıyla Twitter bazında sona eriyor.

Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Genel Sekreteri Bülent Kent, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada Twitter’ın kısa süre sürede açılacağını belirtti.

Habere göre Kent’in açıklama metni şu şekilde:

Twitter’ın vekaleten Türk hukuku meselelerini yürüten avukatı tarafından, ‘www.twitter.com’ adresi üzerinde yer alan içeriklerden İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 2015/1644 değişik iş numaralı kararında yer verilen ve akabinde, Erişim Sağlayıcıları Birliğinin ‘benzer içerik’ tespitiyle 2015/1341 dosya numaralı 2015/33 karar numaralı işlemiyle iletilen benzer içeriklerin tamamının Türkiye’den erişime engellendiği hususu teyit edilmiş,Twitter avukatının bu beyanı işletmelere iletilmiş, Twitter’ın erişime açılması kısa süre içerisinde gerçekleşecektir.

YouTube içinse karar hala geçerliliğini koruyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir