Ters ilişki (anal seks) ile hamile kalınır mı?

Ana SayfaGenelTers ilişki (anal seks) ile hamile kalınır mı?

Ters ilişki (anal seks) ile hamile kalınır mı?Ters ilişkide kadınların gebe kalma riski yoktur. Ancak bu cinsel özgürlük olarak algılansa da sağlıklı bir beraberlik için yanlış bir tutum olarak değerlendirilir.

Ben 18 yaşında bir erkeğim. Kız arkadaşım da 17 yaşında. Biz ters ilişkiye girdik ve ben ilişki sırasında içine boşaldım. Kız arkadaşım bakire. Hamile kalma riski var mı?

Bir kadının gebe kalabilmesi için spermlerin vajen içine bırakılması gerekir. Nadir bazı durumlarda vajen kenarına boşalmalarda da gebe kalma riski vardır. Anal seks (ters ilişki, arkadan ilişki,  makattan yapılan cinsel ilişki) sırasında, eğer vajina bölgesine sperm bulaşması olmazsa, gebe kalma ihtimali çok düşüktür. Ters ilişki, cinsel özgürlük adına hoş görülse de sağlıklı bir cinsel hayat için önerilen bir ilişki değildir.

Ters ilişki (anal seks) ile hamile kalınır mı? için yorumlar “3”

 • ecrin:

  Vajinama degdi penisi azda olsa bosalıncada sildim ama vajinamı smdi akıntım cok midem bulanıyo sankı piskolojikmidir acaba

  • Editör:

   Psikolojik olabilir veya olmayabilir. Bakire olmanız veya kendinizi sıkmanız gebe kalmayacağınız anlamına gelmiyor. Zaten kendinizi sıkıp ilişkiden rahatsız olacaksanız yapmanızın bir anlamı yok. Bu istekle yaşanmalı. Her neyse, boşaldıktan sonra kendini çekmesi riski arttırmış, çünkü vajina üstüne boşalmalarda veya sperm temasında her zaman risk var ama bu illa gebe kalınacağı anlamına gelmez. Daha dikkatli olmanız gerekiyordu ama şuanda yapacak birşey yok. Stres yapmayın, eğer 12-15 günlük bir adet gecikmesi olursa gebelik testi yaparsınız.

 • ecrin:

  meraba hocam ben bir hafta once sevgilimle bir seyler yasadım ama bakireyim beni yuz ustu yatırıp uzerime uzandı penisi azcık ta olsa arkadan bana degdi ama bosalınca hemen cekildi ben kendimi cok sıktım bisey degmesin falan die ama azcık bosalmıs olabilir die dusunuyorum hemen sildim ama korkuyorum adetime on gun var test mi yapsam diyorum korkuyorum sizce hamilelik olabilir mi cevaplarsanız cok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir