Yenilenen Swarm mesajlaşma özelliğiyle geldi

Ana SayfainternetYenilenen Swarm mesajlaşma özelliğiyle geldi

Foursquare’in bölünerek çoğaldığı yer bildirim uygulaması Swarm yayınlandığından itibaren en kapsamlı güncellemesini yayınladı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Foursquare’in adı korunarak mekan keşif uygulaması olarak konumlanırken, Swarm arkadaşlarlar arası etkileşimi artıran beğeni, bildirim ve plan yapma özellikleriyle mobil sosyal ağ olarak ön plana çıkmıştı.

Yeni güncellemeyle plan özelliğini devre dışarı bırakan Swarm, yer bildirimi temelinde sosyal ağ özelliğini ön plana çıkaran mesajlaşma uygulamasını devreye soktu. Aynı mekanda kişilerin sanal dünyada birbirlerini tanımalarını olanak tanıyan uygulamada, artık kişiler Facebook’tan eklemenin de aralarında bulunduğu yeni bir kanal oluşturmadan mesajlaşabilecekler.

Yenilenen Swarm mesajlaşma özelliğiyle geldi

Sadece ülkemizde değil yurt dışında da sıklıkla tanışma amacıyla kullanılmasıyla öne çıkan uygulamada, mesajlaşma özelliği ile ilgili kullanıcların belirledikleri kişilerle plan yapabilmesi için iletişim kurabilmesine olanak tanıdığını da belirtelim.

Burada ön plana çıkan harita hizmetiyle de büyük bir boşluğu tamamlıyor. Kullanıcılar arkadaşlarına yol tarifi verirken WhatsApp’tan adres göndermesine gerek kalmadan ilgili mekanın yerini ve kendi yerlerini kolaylıkla paylaşabilecekler.

Yenilenen Swarm mesajlaşma özelliğiyle geldi

Güncellemeyle birlikte tasarım değişikliğine giden Swarm’da yer bildirimin ortaya alınması ve zıt renkler kullanılarak ön plana çıkarılması da güncellemeyle dikkat çeken detaylar olarak gözümüze çarpıyor.

Yenilenen Swarm mesajlaşma özelliğiyle geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir