Yaşamınızı kolaylaştıracak saat ve zamanlayıcı uygulamaları

Ana SayfainternetYaşamınızı kolaylaştıracak saat ve zamanlayıcı uygulamaları

Yemeğinizin dibi sürekli tutuyor, yumurtanızı istediğiniz kıvamda pişiremiyor ve sabahları alarmınızın çalmasından şikâyetçi mi oluyorsunuz?

Antika haline gelen masaüstü çalar saatlerinin rahatsız edici sesiyle güne başlama devri çoktan geçti. Günümüzde bu tarz saatlerin yerini telefonlarımızın çalar saatleri aldı. Böylelikle gece uyumak bilmeyen sabah kalkmak bilmeyen biriyseniz, telefonunuzun alarmını birden fazla kere kurarak da olsa uyanırsınız.

İşte sizlere sizlere sunduğu günlük hayatta sıkça kullanabileceğiniz saat ve zamanlayıcı uygulamaları ve internet siteleri:

Timerrr ile Mutfağıma Hoşgeldiniz.

Yaşamınızı kolaylaştıracak saat ve zamanlayıcı uygulamaları

Annelerin o cümlesi hepimizin aklındadır: “Yemeğin dibi yandı!” Onlar için bilgisayarınızı ya da telefonunuzu açın ve Timerrr.com ile tanıştırın. Bu site sayesinde anneniz istediği pişirme süresini ‘start(başla)’ butonuna basarak ayarlayabilir ve süre dolunca uyarı sesi alabilir. Böylelikle ne anneniz mahcup olur, ne de siz aç kalırsınız.

e.ggtimerBenim Yumurtam Rafadan Olsun!

Yaşamınızı kolaylaştıracak saat ve zamanlayıcı uygulamaları

Hepimizin bildiği gibi yumurta tam bir protein deposudur ve yumurtasız bir kahvaltıyı düşünemeyen insanların sayısı hiç de azımsanacak boyutta değil. Fakat yumurtayı istediğimiz kıvama getirmek için kendi imkânlarımızla dakika tutmak bu keyfe bazen gölge düşürebiliyor. Örneğin; yumurtamızı rafadan istiyorsak içimizden 100’e kadar sayarız. Peki ya o anda kapı çalarsa? e.ggtimer.com ile istediğiniz pişirme süresini ‘start(başla)’butonu ile başlatabilir ve süre sonunda uyarı alabilirsiniz. Bu site ile yumurtanızı doğru kararda haşlamanın da yanında tüm yemekler için zamanlayıcı özelliğini kullanabilirsiniz. Afiyet olsun!

Timeless (iOS, ücretli) ile Zaman Su Gibi Akar.

Bir başka başarılı zamanlayıcı uygulaması olan Timeless da, yemek yaparken en büyük destekçilerinizden birisi olacak. Şimdilik yalnız iOS’da çalışan uygulama, işinize yarayacak farklı özellikleri de içerisinde barındırıyor.

Pomodoro One: Zaman avuçlarınızda!

Yaşamınızı kolaylaştıracak saat ve zamanlayıcı uygulamaları

Pomodoro aslında bir tekniktir. Zaman yönetiminizi mükemmel bir şekilde yapmanızı sağlar. Mesai saatlerinde size dinlenme fırsatı verdiğinden üretkenliğiniz artar. Çalışma anında sizi telefon, e-posta, facebook ve mesajlaşma programları gibi rahatsız edici unsurlardan uzaklaştırır. Yüksek verimlilik sayesinde mesai bittiğinde günlük işleriniz de biter. Az zamanda çok iş yaparsınız. Uygulama mobil cihazların yanı sıra Mac bilgisayarlarınızda da kullanılabilmeye olanak sağlıyor.

Carrot Alarm Clock (iOS, ücretli): Tamam Uyandım!

Sabah erkenden uyanmak birçoğumuz için bir çiledir. Bu uygulama yardımı ile artık ne işinize ne de okulunuza geç kalacaksınız ya da kalabileceksiniz. Çünkü uygulama, alarmı ertelediğinizde ya da kapatmak istediğinizde size bir puzzle sunuyor ve onu çözmeden tabiri caizse sesini kesmiyor. Sıkıyorsa uyanmayın!

AllTheMinutes – Aslında Bir Saat Uygulaması Değil

Yaşamınızı kolaylaştıracak saat ve zamanlayıcı uygulamaları

Bu uygulama size o anki saati değil, bulunduğunuz saatte Twitter üzerinden atılmış olan tweetlerin görüntülenmesine yardımcı oluyor. Herkes için ilgi çekici olmasa da, doğru ellerde harika analizler hazırlanmasına olanak sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir