MSN en fazla Türkiye de büyüdü

MSN en fazla Türkiye’de büyüdü

Geçen yıl, Türkiye’de MSN messenger kullanıcılarının sayısı yüzde 300 oranında artarak 14.3 milyona ulaştı” dedi. Böylece Türkiye, 14.3 milyon messenger kullanıcısıyla, ABD ve Brezilya’dan sonra dünyada üçüncü sıraya yükseldi.

VERİMLİLİK ARACI OLDU

Anında mesajlamayı sağlayan chat ürünlerinin ağırlıklı olarak sohbet, sosyalleşme aracı olarak görüldüğünü söyleyen Çapa, messenger’ın Türkiye’de çok hızlı büyümesinin nedenini iş hayatında çok yoğun olarak kullanılmasına bağladı. Çapa, “Artışın sadece sosyal amaçlı gerçekleşmesi söz konusu değil. Türkiye’de messenger kullanıcılarının büyük bir kısmı artık chat programlarını sohbet olarak kullanmıyor.

Kullanıcılarımızın büyük bir kısmı ofis çalışanları” dedi. Çapa, “Neredeyse Türkiye’de her internet kullanıcısının bir messenger hesabı var. KOBİ’lerden büyük kuruluşlara kadar çok sayıda işyerinde messenger kullanılıyor. Hotmail’de de geçen yıl, Türkiye’de yüzde 200 oranında büyüme yakalayarak 10.2 milyon kullanıcıya ulaştık. Blogging hizmeti veren spaces servisimizi de 5.5 milyon kişi kullanıyor” diye konuştu.