Kopya GTA 4 Oynamayın!

GTA 4Lisans haklarına saygı bir yana, piyasaya sürülmesinden bir hafta önce torrent sitelerine düşen Grand Theft Auto IV’ü korsan oynayanın canı yanacak.

Henüz piyasaya çıkmadan bile tüm otoritelerce yılın oyunu olarak lanse edilen Grand Theft Auto IV de geleneği bozmadı ve tamamlandığı haberinden birkaç gün sonra, resmi çıkışına henüz bir hafta varken torrent ve Rapidshare paylaşım sitelerinde yerini aldı. Xbox 360 sahipleri yazılım ayarlarını değiştirdikleri konsollarında Grand Theft Auto IV’ü korsan olarak oynayabiliyor.

Ucuza Aldanmayın

Ancak Rockstar, henüz piyasaya bile sürmediği oyunun sanal olarak da olsa korsan tezgahına düşmesine çok içerlemiş olmalı ki, bu konuda çok sıkı tedbirler alıyor. Grand Theft Auto IV’ü korsan olarak oynamanız, özellikle şu bir haftalık süreçte Xbox Live servisinden şutlanmanıza neden oluyor. Milyonlarca dolar harcanıp yapılmış, üzerinde onlarca kişinin emeği bulunan ve birçok kişiye yeni nesil konsol aldırması beklenen bir oyun söz konusu olduğunda da bu yaptırıma kimse itiraz etme hakkına sahip değil. Bilindiği gibi Grand Theft Auto IV resmi ve lisanslı olarak Xbox 360 ve PlayStation 3 konsollarına 29 Nisan tarihinde çıkacak.