18 yaşında bir kızım. Kendimi nasıl tatmin edebilirim?

Ana SayfaGenel18 yaşında bir kızım. Kendimi nasıl tatmin edebilirim?

Kendini tatmin nasıl yapılır? Evde kendimi nasıl tatmin edebilirim?

18 yaşında bir kızım. Kendimi nasıl tatmin edebilirim?

SORU: 18 yaşında bir bayanım. Arkadaşlarım bazen kendi aralarında kendi kendine tatminden konuşuyorlar. Benim de cinsel arzularım çok oluyor ama bu nasıl yapılıyor bilmiyorum, sormaya utanıyorum ve zarar vereceğinden korkuyorum. Bunu nasıl öğrenebilirim?

CEVAP: Kendini tatmin etme: Kişinin kendi kendini uyararak cinsel tatmin olmasıdır. Kendi kendini uyarmanın bir çok yolu vardır. Bunu yapmadan önce bayan cinsel organı ve cinselliği konusunda ister bir cinsel terapistten, ister bu konudaki sağlıklı bilgi veren kitap, internet sitelerinden ya da bilgili bir arkadaş veya yakınından bilgi almanda fayda var. Ayrıca uygun yapılan kendini tatmin etmenin bir zararı yoktur. İsterseniz bu konuda bizlerle iletişim kurarak editörlerimizden destek alabilirsiniz.

Tekme ile kızlık zarı bozulur mu?

SORU: Ben orta 3’e giderken arkadaşımın hızlı bir tekme atması sonucu 5-10 dakika sonra kan geldiğini hissettim ve baktığımda bunu gördüm. Bundan 1-2 gün sonra kızlık zarım bozulmuştu. Ben şu anda 21 yaşındayım ve bu konu akıma geldiği zaman kafam çok karışıyor, bunalıma giriyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okurum, kızlık zarının bozulup bozulmadığı ancak jinekolojik muayenede tam olarak anlaşılır. Eğer yaptırmadıysan mutlaka bir kadın doğum uzmanına gidip muayene olmalı ve durumu net olarak öğrenmelisin. Düşündüğün gibi kızlık zarın yırtılmışsa da bunu ailenle paylaşman sıkıntılarını hafifletecektir.

Karşı cinse ilgi duymuyorum bunun tedavisi var mı?

SORU: Sevgili Figen Hanım. Ben karşı cinse ilgi duymuyorum, bu durumdan da içim çok acıyor. Hiçbir cinsel deneyimim olmadı. Bu ilgim tedavi edilebilir mi? Acele cevap yazarsanız çok sevinirim.

CEVAP: Değerli okurum, bazı kişilerde kendi benliklerine yabancı olacak şekilde hemcinslerine karşı ilgi olabilir. Bu durumda bir psikolojik destek almak seni rahatlatacaktır.

Askere geldikten sonra kendimi tatmin eder oldum!

SORU: Yaklaşık 2 aydır askerlik görevimi yapmakta olan bir gencim. Askere geldikten sonra banyo yapamaz oldum. Arkadaşlarımdan fazlasıyla utanıyor ve çekiniyorum fakat fazlasıyla kendimi tatmin eder oldum.Neden bu hale geldim bana yardımcı olabilir misiniz?

CEVAP: Değerli okurum, askerlik her genç için zor bir durumdur. Banyo yapmanı engelleyen durumun ne olduğunu anlamak için daha çok bilgiye ihtiyaç var, fakat kendini tatmin etmenin artmış olması cinsel kimlik ve tercih ile alakalı ya da önceki cinsel hayat düzenindeki değişmeye bağlı olabilir.

Prezervatif takınca sertleşmem kayboluyor!

SORU: Prezervatif takınca sertleşmemi kaybediyorum fakat kullanmam gereken durumlar çok oluyor, ne yapabilirim?

CEVAP: Değerli okurum, prezervatif kullanmadan önceki işlevselliğin ve hangi durumlarda takman gerektiği önemli. Eğer uygun yer, uygun zaman ve uygun kişi ile birlikte oluyorsan, bu sıkıntı olma ihtimali azdır. Bazen prezervatiflerin uygunluğu kişiden kişiye de değişebilir. Sorun seni çok rahatsız ediyorsa cinsel terapiste başvurmanda fayda var.

2 yılda sadece 3 kez orgazm olabildim, nedendir?

SORU: 23 yaşındayım. 2 yıldır evliyim. Bu süre içerisinde sadece üç kez orgazm olabildim. Eşimle her hangi bir iletişim sorunu yaşamıyorum. Bir yıllık bir flört devresinden sonra evlendik. Eşimi seviyorum cinsel doyuma ulaşamam bende gerilimlere ve sinirliliğe neden oluyor. Orgazmı yaşayamamam ne gibi nedenlere bağlı olabilir?

CEVAP: Değerli okurum, orgazm sorunlarının ve bozukluklarının pek çok ruhsal nedenleri olabilir. Bunlar yeterince ön sevişmenin olmaması ve bunun aceleye getirilmesi, eşinizin erken boşalması veya ereksiyonda sorun yaşanması olabilir. Eşe karşı yaşanan ilgi kaybı da buna neden olabilmektedir. Kişinin depresyon geçirmesi, üzüntü ve keder hali yaşaması da doyuma engel olabilir. Vaginal akıntıların olması, vaginanın geniş olması, diyabetik rahatsızlıklar, sorunlu geçirilen çocukluk, düzenli aile hayatının olmayışı da orgazma ulaşmayı zorlaştıran nedenlerden olabilir. Zaman zaman bu köşede vurgulamaya çalıştığım gibi cinsellik konusundaki bilgisizlik veya yanlış bilgilenme, cinsel aldatılmanın yaşanması doyumu zorlaştırabilir. Bazı kadınlarda gebe kalma korkusu, bu konuda eşine güvenememesi de orgazm ulaşmayı engelleyen bazı nedenlerden sayılabilir.

18 yaşında bir kızım. Kendimi nasıl tatmin edebilirim? için yorumlar “2”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir