Youtube girmenin en kolay ve temiz yolu – Programsız

youtube girmekyoutube giriş,youtube gir,youtube nasıl girerim,youtube girmek, youtube sorununa çözüm, An error occurred, please try again later hatasının çözümü, engellenmiş sitelere girmek, yasaklanan sitelere girmek

Bildiğiniz gibi Youtube uzun süredir kapalı ve ne zaman açılacağı belli değil. Bizde girebilmek için şimdiye kadar sayısız yol bulduk, kullandık :) Tabi bunun için bir çoğumuz program kullanıyor ama Youtube yasağını fırsat bilen bazı uyanıklar virüslü programlar yapıp, yayıyorlar. O yüzden anti sansür gibi zararlı programları kullanmak yerine hiç program kullanmamak en temiz ve garantili yoldur. Ayrıca, şimdi vereceğimiz yöntemle Youtube dahil diğer yasaklanan/engellenen bir çok siteye sorunsuz girip, video izleyebileceksiniz.

Peki bunu nasıl yaparız?

Öncelikle DNS adreslerini şunlardan biri ile değiştirin (herhangi birini seçin):

 • 209.86.63.216
  68.105.28.78
 • 58.6.115.42
  58.6.115.43
 • 8.8.8.8
  8.8.4.4

Bu değişikliği nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, öğrenmek için buraya tıklayınız. Bazıları sadece bu değişikliği yaparak Youtube erişebiliyor. Ama siz hala erişemiyorsanız devamını okuyunuz.

Buradan bize lazım olan hosts dosyasını indirip, rardan çıkarınız. (hosts dosyasının herhangi bir uzattısı yok, gördüğünüz gibi). Fakat, hosts dosyası farklı işletim sistemlerinde farklı yerlerde bulunuyor. Bunlar;

# Windows NT/2000/XP/2003/Vista/7: WINDOWS\system32\drivers\etc\ varsayılan konum durumunda. Eğer hosts dosyası burada değilse, registry girdisinden nerede olduğunu öğrenebilirsiniz: \HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\DataBasePath.

# Windows 95/98/Me: WINDOWS\

# Linux: /etc

# Mac OS 9 ve daha öncesi: System Folder: Preferences

# Mac OS X(*): /private/etc

Son olarak C:\Windows\System32\drivers\etc\ klasörüne girip (windows kullandığınızı varsaydım), yukarıdan indirdiğiniz hosts dosyasını buraya kopyalayın. O klasörde başka hosts dosyası olduğundan sizden değişikliği onaylamanızı isteyecektir. Evet deyip, işlemi tamamlayın. İşte karşınız da Youtube.

youtube giriş

Not 1: İşlemleri yaptıktan sonra internet tarayıcınızın tüm geçmiş ve çerez dosyalarını temizledikten sonra girmeyi deneyin.

Not 2: Windows 7-XP-Vista-2003 işletim sistemlerinde host dosyası c:\windows\system32\drivers\etc klasöründe bulunuyor. Sitemizden indirdiğiniz hosts dosyasını bu klasöre kopyalamak yeterli. Vistada hosts dosyanızı değiştirmekte problem yaşıyorsanız, klasörde bulunan dosyayı sağ tıklayarak “yönetici olarak aç” veya “open as administrator” ile açtıktan sonra dosyayı değiştirip kaydedebilirsiniz

2 Yorum

 • Youtube için yeni DNS adresleri:

  195.46.39.39
  195.46.39.40

  Bu iki dns ile şuanda sorunsuz youtube programsız giriş yapabilirsiniz.

 • yukarıdaki host dosyası için alternatif indirme adresi;

  tıklayın

  yok ben illa program olsun, yukarıdakilerden hiçbişey anlamadım diyen varsa yukarıdaki işlemi yapan programda verebilirim :)