Youtube engeli nasıl aşılır?

TTnet açığı kapattı. Artık DNS değiştirerek de YouTube’a erişilmiyor. Ama hala başka yöntemler var.

Youtube engeli kaldırmak

Youtube’ye Nasıl Girilir ?

YouTube’a erişimin bir haftada iki kez engellenmesinin ardından çoğu kişi DNS adreslerini değiştirerek bu yasağı deliyordu. Ancak artık Türk Telekom bu açığı kapattı ve DNS adresini değiştirmek fayda etmiyor. Çünkü artık IP adresleri de kontrol ediliyor.Ancak hala çareler tükenmiş değil. Örneğin buraya tıklayarak YouTube’a erişebiliyorsunuz. Bu tür web tabanlı sunuculardan yüzlercesi var ancak bu sitelerde bazen ciddi hız problemleri olabiliyor. Proxy.st adresinde kullanabileceğiniz web tabanlı proxy’lerin yüzlercesinin adresini bulabilirsiniz. Hatta anonymouse.org, hidemyass.com gibi adresleri de aklınızda tutabilirsiniz. Ancak daha pratik bir çözüm daha var.

Torpark

Türkçe dil desteği de sunan ve tamamen ücretsiz olan Torpark, Firefox’un motorunu kullanan bir yazılım. Torpark’ı Mozilla ya da Firefox kullanıyorsanız bir eklenti, kullanmıyorsanız başlı başına bir tarayıcı gibi değerlendirebilirsiniz. Torpark çalışmaya başladığında bir Firefox penceresi açılıyor ve tarayıcının altında sizin için atanan sahte IP numarası yer alıyor. Bu sahte IP numarası belli aralıklarla sürekli değişiyor. Bu sayede bütün yasaklı sitelere erişebiliyorsunuz.

Tarayıcı bağımsız IP gizleme

Eğer kullandığınız tarayıcıyı değiştirmeden bir çözüm arıyorsanız o zaman Hide IP gibi bir program kullanabilirsiniz. Bu program hangi tarayıcıyı kullanıyor olursanız olun, IP adresinizi sürekli gizleyerek hem daha güvenli bir internet gezintisi yapmanızı sağlar ve arkanızda iz bırakmaz hem de yasaklı sitelerle ilgili sorunu ortadan kaldırır.

Diğer yöntem için tıkla

2 Yorum

 • cumali kardeş gönlümdesin :)

  ayrıca program için teşekkür ederim ama linki silmek zorundayım. hemen açıklamasını da yapayım ki sanırım sende o programı kullanıyorsun.

  anti sansür programının yapımcısını tanıyorum ve içersinde zararlı kodlar var. zaten programın yapımcısı hayrına bişey sürmez piyasaya. :) programın asıl olarak yaptığı iş host dosyasına youtubenin ipleri kaydetmek. basit birşeydir program dahi gerektirmez ama programın yapımcısı bu işlemi yaparken sizi de kendi zombisi yapıyor.

  kullandığın exe dosyasını virüstotalde taratırsan eğer otodownloader olduğunu göreceksin.

  ben YouTube Jacker adlı programı tavsiye ediyorum, temizdir

  http://www.ozgurhaber.org/youtube-kesin-cozum/

  görüşmek dileğiyle, kendine iyi bak

 • kısaca şunu indirim kurun hem boyutuda az

  hadi kolay gelsin.
  sen sorma beni cemil iM ALLAH BUYUKTUR :)