Vildan Atasever’i öpemedi

Osmanlı Cumhuriyeti,Ata Demirer,Vildan Atasever“Osmanlı Cumhuriyeti” filminin yeni fragmanında Ata Demirer’le Vildan Atasever’in öpüşme sahnesi dikkat çekti.

Çekimlerin başlamasıyla pek çok tartışmaya konu olan “Osmanlı Cumhuriyeti” filminde Ata Demirer ve Vildan Atasever‘in öpüşme sahnesi de var. Ata Demirer’in, kamera karşısındaki ilk öpüşme deneyimi olan bu sahnenin çekimleri sırasında büyük güçlük yaşadığı öğrenildi.

Filmin yönetmeni Gani Müjde, Demirer’in, rol arkadaşı Vildan Atasever’i istediği gibi öpmesi için sahneyi yedi kez tekrarladı. Gani Müjde’nin senaryosunu da yazdığı film, daha gösterime girmeden tartışmalarla gündeme geldi. “Atatürk olmasaydı ne olurdu” sorusundan yola çıkan filmin başlangıcında Mustafa Kemal’in çocukluğunda karga kovalarken ölmesi, “Atatürk’ü küçük düşürüyor” eleştirilerine neden olmuştu.

Padişahı canlandıran Ata Demirer‘in camii çıkışında “Nerede benim Prada ayakkabılarım” cümlesinde “Prada” kelimesi, Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından “gizli reklam” gerekçesiyle sakıncalı bulunmuş ve fragmandan bu bölüm çıkartılmıştı.

Osmanlı Cumhuriyeti Fotoğrafları: