Photoshop cep telefonuna girdi

Photoshop MobileAdobe, cep telefonları için Photoshop.com Mobile’ı duyurdu. Cep Photoshop’u neler yapabilecek?

Adobe, akıllı telefonlar için geliştirdiği “Photoshop.com Mobile” uygulamasınının ilk betasını Eylül ayında kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Ama uygulamanın adının Photoshop olması sizi yanıltmasın, cep Photoshop’u ile fotoğraf işlemek mümkün değil.

Photoshop.com Mobile’ın görevi, cep telefonu ile çekilen fotoğrafların doğrudan photoshop.com hesabına aktarılması. Bu sayede kullanıcılar, “online Photoshop” olarak bilinen “Photoshop Express” uygulaması yardımıyla bu fotoğrafları düzenleyebilecek.

Photoshop Express demişken önemli bir gelişmeden daha bahsetmek gerekiyor. Adobe, uygulamanın adını “Photoshop.com” olarak güncellemeye hazırlanıyor. Kısacası Photoshop.com Mobile ile fotoğrafları hesabına aktaran bir kullanıcı, hemen ardından photoshop.com yardımıyla fotoğrafları üzerinde değişiklik yapmaya başlayabilecek.

Photoshop.com Mobile, ilk aşamada Motorola MOTO Q, Samsung BlackJack ve birkaç Palm Treo modeli tarafından desteklenecek. Desteklenen telefon sayısının yıl sonuna kadar artması bekleniyor.