Microsoft’tan Messenger’da Video Hizmeti

Microsoft, 20 ülkede aynı anda başlattığı yeni bir uygulamayla kullanıcılarına arkadaşlarıyla Windows Live Messenger üzerinde sohbet ederken aynı anda video izleyebilmelerine olanak sağlayan bir hizmet sunmaya başladı.

Messenger TV

Messenger TV olarak adlandırılan sistem ile hizmet sağlayıcılar tarafından sunulan aralarında MTV şovlarının da yer aldığı müzik klipleri izlenebilecek.

Microsoft, bu hizmeti ile son yıllarda önem kazanan sosyal ağlara farklı bir boyut katmak ve hali hazırda kullanıcılarının uzun saatlerini geçirdikleri platforma yeni katılımlar sağlamayı amaçlıyor.

Microsoft EMEA Bölgesi Tüketici ve Online Hizmetler Başkan Yardımcısı John Mangelaars, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede online videonun tüm dünyada büyük ilgi uyandırdığını belirterek Microsoft’un, yeni bir trend yaratarak farklı lokasyonlardaki kişilerin aynı anda beraber aynı videoyu izleme olanağına sahip olacaklarını söyledi. Mangelaars; “Böylelikle arkadaşlar sosyal bir olayı beraber yaşayarak ve yorum yaparak bir birlerini daha iyi tanıma fırsatını elde etmiş olacaklar” dedi.

Hizmetin sunulacağı ülkeler arasında bir çok Avrupa devleti ile, Yeni Zelanda, Avustralya, Singapur, Brezilya, Kanada ve Meksika bulunuyor.