Messenger Plus! Live için harika eklentiler

Messenger için geliştilmiş en popüler ve en çok kullanılan eklenti olan Plus! Messenger’a onlarca işlev kazandırmakta, ayrıca Plus için geliştirilen scriptlerle Messenger’ımıza başka başka özellikler ve işlevler katmamızda mümkün.

ScreenShot Sender 4: Adındanda anlaşılabileceği gibi ekran görüntüsü göndermek için yazılmış bir script. Seçtiğiniz alanın veya tam ekran görüntüsünü gönderebiliyorsunuz. Diyelim ki görüntü almak için kısayol tuşu atadınız ve sadece taskbar’ı görüntülemek istiyorsunuz. O zaman taskbar’a bir kere tıklıyor ve ardından ayarladığınız kısayol tuşuna basıyorsunuz.

UNeed Script: Listenizde ki kişilerin topluca görünrü resimlerini almaya yarayan bir script.

xPSM 1.1: Kişisel iletinizi kişiselleştirmek için bir script. Script’in 3 farklı seçeneği bulunuyor. “Music”, “Games”, “Office”. Music’i seçip bir ileti yazarsanız, “Ne dinliyorum”da ki gibi kişisel iletinizde beliriyor. Games ve ya Office’i seçerseniz, iletinizin başında ilgili icon’lar beliriyor.

Enhancer: Messenger’ınızın isteğinize göre otomatik olarak ekranın sağına, üstüne, altına saklanmasını sağlayan bir script.

Contact Say: Discovery’deki Imitate özelliği gibi. Karşınızdaki kişinin ağzından konuşuyormuş gibi mesaj atabiliyorsunuz. Fakat font ve renkleri taklit etmiyor.

Background Changer: Messenger’ınızın arkaplanını değiştirmenize olanak sağlıyor.

Display Picture Changer: Görüntü resminizi periodik olarak değiştirmenize olanak sağlıyor.

Gmail Checker: Gmail adresinize mail gelip gelmediğini kontrol etmenizi sağlıyor.

Babelfish Translator: Babelfish çeviri sistemini kullanarak çeviriler yapmanızı sağlıyor.

RssReader: Messenger’ınız üzerinden RSS okuyabilmeniz için…

Daha fazla script istiyorsanız, buraya göz atın

Eklentilerin Kurulumu ve Kullanımı:

Verdiğim adreslerden indirdiğini eklentileri açın. Karşınıza bir pencere gelecek. “”in yanında ki kutucuğu doldurup “Import”a tıklayın. Script otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır, yani çalıştırmak için bir şey yapmanıza gerek yok.Script’lerin ayarlarına göz atmak için messenger’ınızdaki Plus! işaretine ( Messenger Plus! Live için harika eklentiler ) tıklayın ve ayarlamak istediğiniz script’i seçin.

Eklentileri kapatmak için ise Plus! ayarlarına girin. General altından Scripts’e tıklayın. Kapatmak istediğiniz script’in yanındaki “tick”i kaldırın ve “Apply“e tıklayın…

PS: Bu script’lerin çalışabilmesi için Messenger Plus! Live yüklü olmalıdır. Plus Live! indirmek için buraya tıklayın.