Liseli kızlara tecavüz çetesi

liseliBURSA’da lisede okuyan 4 kız öğrenciyle ilişkiye girdikten sonra, bu ilişkiyi kameraya kaydedip şantaj yaptıkları iddiasıyla 14 kişi gözaltına alındı.

Merkez Nilüfer ilçesi’nde pitbull köpekleriyle çevrede dehşet saçıp, kadınlara ve kızlara tecavüz ettiği öne sürülen ‘Çakal’ lakaplı M. D’nin (41) liderliğini çeteyi çökerten Jandarma ekipleri, bu zanlılar arasında bulunan H.H.’nın ifadesiyle yeni bir soruşturma başlattı. Jandarma, liseye giden 14 yaşındaki adı açıklanmayan 4 kız öğrenci ile O.A., R.Y. ve S.E. adlı arkadaşlarıyla tanışan H.H., daha sonra onlarla birlikte cinsel ilişkiye girdikleri kız öğrenciler ile sevişmelerini fotoğraf ve kamera ile gizlice görüntülediler.

İddiaya göre bu görüntüleri şantaj olarak kullanan H.H. ve üç arkadaşı genç kızları 100-1000 YTL arasında 10 kişiye pazarladı. Jandarma bu kez R.A., M.A.T., İ.T., H.Ö., V.Ç., M.B., M.G., B.I., N.Y. ve K.Y.’yi gözaltına aldı. Suçlarını kabul eden zanlıların kız öğrencilerle toplam 50 kez ilişkiye girdikleri tesbit edildi. Jandarma ailelerine bilgi verdiği kız çocuklarını koruma altında tutulması için Bursa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne teslim etti.

Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. İfadeleri alınan H.H., O.A., R.Y, S.E ile R.A., M.A.T., İ.T., H.Ö., V.Ç., M.B., M.G., B.I., N.Y. ve K.Y. ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘cinsel saldırı’, ‘cinsel taciz’, ‘fuhuşa aracılık etmek ve yer temin etmek’ suçlarından adliyeye çıkartılacak.

1 Yorum