iGoogle Halka Açıldı

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından faydalanılan iGoogle Gadget uygulamalarını geliştirmek için gerekli API artık herkesin erişimine açık durumda.

Google hizmetlerinden biri olan ve internette yer alan önemli bilgilere tek noktadan erişim sağlayan iGoogle, yeni bir proje başlattı. iGoogle Gadget geliştiricisi olmaya hevesli kullanıcıları bir yerde toplayacak bu oluşumda, geliştiriciler Google’ın öğretileriyle kendi istedikleri Gadget’ları oluşturabilecek ve bunları tüm dünyayla paylaşabilecek.

iGoogle

Siz Yapın, Milyonlar Faydalansın

Tüm dünyada milyonlarca insanın kullandığı bir iGoogle Gadget yapmak ister miydiniz? Bunun için tek yapmanız gereken Google’ın kod geliştiriciler için yeni açmış olduğu iGoogle Gadgets sayfasını ziyaret etmek ve üye olmak. Ardından kendi Gadget’ınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

En Çok Kullanılanlar

İstatistiklere göre dünyada en çok kullanılan Gadget, 14,9 milyon ile hava durumu görüntüleyici. Hemen arkasından ise 12,4 milyon kullanıcının eriştiği takvim & saat ve 10,8 milyon kişinin kullandığı CNN.com Gadget’ları geliyor.

Türkiye’de ise ilk üçte Haberler.com 21.654 kullanıcıyla birinci, Beşiktaş Haber ve Video 6.620 ile ikinci ve TGRT Haber 6.037 ile üçüncü sırada. Siz de eserinizi bu listelerde görmek istiyorsanız, yayınlanan geliştirme arayüzünü indirerek çalışmalara hemen başlayabilirsiniz.

Bilgi İçin: iGoogle