Google Emin Adımlarla İlerlemeye Devam Ediyor

Google, pek çok konuda başarılara imza atarak yoluna devam ediyor. “Google” denince belki de pek çok kişinin aklına arama motorundan olacak birbirine bağlı makineler düzeneği geliyor. Oysa, Google, arkasında dev gibi bir teknolojik kadro ile bugünkü konumuna ulaşmış durumda.

Nicholas Fox, Google’ın önemli yapıtaşlarından biri. Görevi, arama motoru üzerindeki sayısal değerleri, kullanıcıların üzerine tıkladıkları bannerları ve aramaları takip etmek! Her şey, an be an takip edilerek karşılaştırmalı olarak kaydediliyor.

Google

Nicholas Fox, bilgi yığınları arasında dolaşmaya o denli aşina ki, “En ufak bir şeyi bile kaçırmazsınız!” diyor. Tabii, bunda Google’ın her geçen gün eklediği bir başka yenilikle daha da mükemmelleştirdiği sisteminin payı çok büyük.

Nicholas Fox’un da içinde bulunduğu ekip, reklamların işlevlerini sağlayıp sağlamadıklarını kontrol ediyor; kişilere, onlara hitap eden reklamların gösterilmesini sağlıyor. Aynı ekip, reklamların gösterilme formül ve şekillerini ve hatta sıralamalarını zaman zaman değiştirerek kullanıcıların ilgisini aktif tutmaya çalışıyor.

Son zamanlarda global ölçekte yaşanan sarsıntılara paralel olarak Google‘ın satışlarının da düştüğü şeklinde bir takım spekülasyonlar yapılıyordu. Ancak, web trafiğini birebir görme şansı bulunan şirket çalışanları internet devinin gayet iyi durumda olduğunu, büyümeye devam ettiğini ifade ediyorlar.

Gösterilen reklamların ne sıklıkta tıklandıklarının ve diğer istatistiki raporların reklamcılara sunulması, onların hangi saatler arasında ve ne tür reklamlara ağırlık vermeleri gerektiği konularında yol gösterirken, öte taraftan da Google’ın itibarını artırıyor.

Reklam analistleri, rakiplerinin Google kadar şeffaf olmamalarının şirketin güvenilirliğini artırdığını ifade ediyorlar. Google’ın, en etkili pazarlama tekniğini sunduğuna dikkati çeken uzmanlar, Google’ın, trafiğinde sadece çok önemli festival ve organizasyonlar neticesinde azalma görüldüğünü, aksi taktirde internet devinin çok iyi bir grafik çizdiğini özellikle belirtiyorlar.