Aziz Yıldırım bombaladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Mali Genel Kurul’da gündemdeki olaylar ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları:

“2011’de yine bugün konuşma yapmıştım ve Karabük’e gitmiştim. Sonra Sivas maçını oynayarak şampiyon olmuştuk. Geçen sene; o gün söylediklerimden dolayı, başıma gelenlerden dolayı konuşma yapamadım. Bazı mesajlar vermek gerektiği için buradayım. Fenerbahçe büyüyor, büyüyecek de… Herkese buradan söylemek istiyorum, ben ve arkadaşlarım 2 yıl daha buradayım.”

“2006’DAN BERİ ÖNÜMÜZ KESİLİYOR”
Galatasaray her gün bize karşı söylemlerde bulunuyor. Artık cevap vermek lazım. 2006’dan beri Fenerbahçe’nin önü kesilmeye çalışıyor. 2006’da Denizli’de şampiyonluğu kaybetktik. Sonradan öğrendik ki orada olaylar olmuş, belgeler var. Fenerbahçe’nin her şampiyonluğa oynadığı yılda ‘şike var, teşvik var’ söylentisi çıktı. 2009-2010’da son maçta Trabzonspor’u yenemedik. Bakanlar bile söyledi şaibe olduğunu. Fenerbahçe olarak ayağa kalktık ve dimdik ayaktayız.”

“SAVCILARI GÖREVE ÇAĞRIYORUM”
“Şike ve teşvik olayları incelenecekse 30 yıldan bu yana başlanması lazım. Eğer benim dönemimde herhangi bir sıkıntı varsa, cezamı çekmeye hazırım. Galatasaray Başkanı 2 hafta önce, ‘Bizim önümüzü kesiyorlar’ diyor. Sonra TFF’ye gidiyor, TFF Başkanı ile dışarıya kol kola çıkıyorlar. Bu devletin savcıları yok mu? Ben savcıları göreve çağırıyorum. İşiniz 6222 sayılı kanunu uygulamaksa, niye uygulamıyorsunuz? Diğer kulüplerin şampiyonlukları incelenmelidir. 50 yılın faturası bize çıkarılamaz.”

“G.SARAY’DA BİR GELENEK VARDIR”
“Galatasaray’da bir gelenek vardır. Her şeyi yapıp sonra ellerini uzatır gibi yaparlar. Madem Fenerbahçe kirli, çıkartın o zaman havuzdan görelim bakalım Fenerbahçe ne kadar alıyor siz ne kadar alıyorsunuz? Ben Galatasaray’ın ne olduğunu iyi bilirim. Gazete önünde konuşulmaz. Lizbon’a gelmek istiyorsan, ararsın beni söylersin.”

‘FENERBAHÇE’Yİ GEÇTİK’ DİYORLAR…
“Fenerbahçe Spor Kulübü, sadece bu sene 82 Milyon TL vergi ödemiştir. Ben devleti göreve çağırıyorum. Bütün kulüplerin denetlenmesi gerekiyor. Her gün biz zengin çocuğu gösterildik, Galatasaray ise fakir gösterildi, 2006 yılında. Kamuoyunda böyle imaj oluşturdular. ‘Şimdi Fenerbahçe’yi geçtik” diyorlar. Geçersiniz tabii. SPK’dan alınan para belli. Galatasaray’ın yaptığı SPK işleri doğru ise bize de yol göstersinler biz de yapalım. Galatasaray bedava stada oturdu. Ali Sami Yen ile ilgili devlete hiçbir sözlerini tutmadılar. Aziz Yıldırım olarak onların stadı yapılırken ‘Türkiye için yapılacak hiçbir stada karşı çıkmam’ dedim. ‘Stat bizim’ diyorlar, sizin falan değil devletin. Devletin stadının gidip bir de isim hakkını sattılar.”

BÖYLE OLURSA A2 İLE ÇIKACAĞIZ
“Bir diğer konuda Türkiye Kupası, çok önemliydi. Biz kazanınca o da önemsiz oldu tabii. Her maç için 250 bin Euro maç parası ödüyoruz. 2 milyon Euro Türkiye Kupası‘nda zarar ediyoruz. Eğer bu statü devam ederse A2 takımı ile maçlara çıkacağız. Bunun altından kalkamıyoruz. Oynadıkça para kazanacağımız yere para kaybediyoruz. Bir de sürekli maç oynuyoruz.”

“Buradan söylüyorum, tribünlerde uyuşturucu var. Ben devlete şikayet ediyorum.”

“Tribünün reisi olan Fenerbahçeli değil Beşiktaşlı.”

“Medical Park mukavelesi iptal edilmiştir.”

“Her şeyi silerim Karabük maçında ‘şike şike’ diye bağırılmasını asla unutmam.”

“Biz Aykut Kocaman ile devam edeceğiz. Onunla daha iyi yerlere geleceğiz.”

PROJELER
“Fenerbahçe Spor Kampüsü için çalışmalar yapıyoruz. Tesisler Pendik civarında 600 dönümlük araziye taşınacak. 300 dönüm inşaat olacak. 300 dönüm orman olacak. Tüm branşlarımızın tesislerini, 10 adet çim sahası vs. hepsini bu alan içerisine taşıyacağız. Samandıra’yı da bu tesisin içerisine taşıyacağız. Topuk Yaylası arazisinin satın alınması konusunda anlaştık. Kenan Evren Lisesi için devlete üç okul yaptık. Yaptığımız üç okulun maliyeti 30 milyon TL’dir. Kamuoyunda Kenan Evren Lisesi bize peşkeş çekilmiş gibi bir izlenim var. Biz devlete verdiğimiz taahhütleri yerine getirdik. Florya’daki arazi kulübümüze tahsis edilmiştir. Bakırköy Belediyesi ve Büyükşehir nezdinde çalışmalar yapılmaktadır. Fenerbahçe Kulübü evet iyi durumdadır. Ancak daha iyi durumda olması için sizlere bazı önerilerimi ve projelerimi sunacağım.”