Açık Kaynak İşletim Sistemi OpenSolaris Kullanıma Sunuldu

Sun Microsystems ve OpenSolaris Topluluğu, açık kaynak OpenSolaris işletim sistemini kullanıma sundu.

OpenSolaris

Sun’ın Solaris özüne dayanan ve topluluk işbirliği ile yaratılan OpenSolaris, hızlı yenilik, platform sağlamlığı, iş ve geliştirme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik desteği doğru biçimde bir araya getiren benzersiz bir geliştirme ve uygulama ortamı getiriyor.

OpenSolaris, işletim sistemi geliştirme ve uygulama alanında çok önemli bir gelişme. Solaris teknolojilerinin güçlü temeli ile GNOME, Mozilla ve Free Software Foundation gibi açık kaynak toplulukları tarafından geliştirilen özellik ve uygulamaları bir araya getiriyor. OpenSolaris öğrenciler, geliştiriciler ve ZFS, Zones ve DTrace gibi yenilikçi teknolojileri daha hızlı öğrenmek ve deneyimlemek isteyen ilk dalga kullanıcılar için ideal bir ortam sunuyor.

OpenSolaris işletim sistemi geliştiricilerin yeni web servislerini, yüksek performanslı bilgiişlem ve ağ uygulamalarını hızlı biçimde geliştirmelerine, test etmelerine, arıza bildirimlerine ve yeni web servislerini uygulamalarına olanak tanıyan bir platform olarak tasarlandı. LiveCD kurulumu ve yeni ağ tabanlı OpenSolaris Image Packaging System (IPS), üçüncü parti uygulamalarla kurulum hızını ve düzgünlüğünü artırıyor ve kullanımı kolay sistem yönetimi sağlıyor.

Ağ ekonomisinin getirdiği yeni iş modellerinde başarılı olmak için kişi ve kurumların doğru araç ve teknolojilere sahip olmaları büyük önem taşıyor. OpenSolaris yazılım alanında katılmak, yenilik yaratmak ve başarılı olmak için kişi ve kurumlara uygun platformu sunuyor.